شش کاری که باید در بروژ انجام داد

0

یکی از زیباترین شهر های اروپا در بلژیک قرار گرفته است . شهری که میزبان فیلم سازان بسیاری بوده است . در این شهر منظره هایی وجود دارد که تنها می توان آنها را در انیمیشن های یخ زده ، سیندرلا و آناستازیا مشاهده کرد . لقب این شهر زیبا ، سرزمین پری ها یا Fairy Land می باشد . به راستی که این لقب برازنده قبل تپنده بلژیک، یعنی بروژ می باشد .

بروژ

شش کاری که باید در بروژ انجام داد

 

بعد از اینکه به این شهر رویایی آمدیم چه کار هایی باید بکنیم ؟ چه مکان هایی را باید در اولیوت قرار دارد ؟ در ادامه مطلب به این سوالات پاسخ داده شده است .

بروژ

1 ) دریاچه ماین واتر

این دریاچه در جنوب شهر واقع شده است . دریاچه ماین واتر در زبان محلی به معنی : دریاچه عشق می باشد . کانال های دلربایی که به این دریاچه متصل هستند ، پارک ، نمیکت ها و همچنین قو ها ثابت می کنند که محلی ها اسم به جایی برای این محل برگزیده اند . همچنین در پاییز با زرد شدن برگ های درخت های بید ، زیبایی این دریاچه چند برابر می شود . این دریاچه بیشتر بخاطر جو رمانتیکش مشهور است .

بروژ

2 ) مرکز تاریخی شهر

از سال 2000 میلادی ، این مرکز در میراث جهانی یونسکو به خاطر ویژگی های بی نظیر قرون وسطایی که در طی سالیان سال دست نخورده باقی مانده است ، ثبت شده است . تمام معماری این قسمت ها بصورت گاتیک باقی مانده اند و در گذشته این مرکز  برای خرید و فروش ماهی و چرم بود . امروزه آن مغازه های قدیمی با کافه ها ، بوتیک ها و گالری های هنری تعویض شده اند .

بروژ

3 ) بازار

همانند لوکیشن فیلم هوگو ، بازار بروژ ساختاری گاتیکی دارد . این بازار در واقع شریان حیاتی بروژ است . اکثر مغازه ها به صورت تمام وقت باز هستند و همچنین گالری های هنری در نیمه شب ها تخفیف های ویژه ای می دهند . همه این عوامل به همراه معماری زیبای بازار ، باعث شده تا این مکان به موقعیت مورد علاقه توریست ها تبدیل شود .

بروژ

4 ) کلیسا بانوی ما

این کلیسای زیبا در قرن 15 ساخته شده است . نقاشی های سبک کوبیسم بر روی دیوار ها و همچنین صدای آهنگ های دلنشین پاگینینی ، جوی سنگین در کلیسا ایجاد کرده است . نمای این کلیسا از آجر های اسپری به طول 381 فوت ساخته شده است که این کلیسا را در نوع خود منحصر به فرد می کند . همچنین یک گنچینه دیگر نیز وجود دارد که در داخل کلیسا وجود دارد و آن مجسمه مادونا و بچه است که توسط مایکل آنژ بزرگ ساخته شده است .

بروژ

5 ) موزه گرونیک

این موزه میزبان کار های هنرمند های فلامیش قرن 15 میلادی می باشد . معروف ترین انها جان وان ایک و هانز مملینگ هستند . این موزه نه تنها آثار کلاسیک را در خود جای داده است بلکه از آثار نسبتا جدید تر در سبک مدرنسیم نیز پذیرایی می کند .  معروف ترین آثار این موزه ، آخرین قضاوت از هیرونیموس بوش و همچنین مادونا همراه با ون در پال از جان وان ایک می باشند .

بروژ

6 ) باسیلکا خون مقدس

معماری گاتیک و نقاشی های زیبای کلیسا خود دلیلی قانع کننده از این مکان مقدس است ولی دلیل اصلی چیز دیگری است .توریست ها به این باسیلیکا می روند تا با کاسه کوچک خون روبه رو شوند . کاسه ای که گفته می شود حاوی آخرین قطره از خون حضرت عیسی بوده است .

Leave A Reply

Your email address will not be published.