راهکارهایی مفید برای حل جروبحث های هنگام سفر

0

راهکارهایی مفید برای حل جروبحث های هنگام سفر

با سلام، در این مطلب یک زوجی که سفر های جاده ای زیادی میرفتند و در اغلب آنها جروبحث و دعواهای زیادی بینشان پیش می آمد را به شما معرفی میکنیم و آنها راجع به اینکه چگونه توانستند مشکل خود را حل کنند خواهند گفت و راهکار هایی به ما آموزش خواهند داد پس این مطلب را از دست ندهید.

سفر جاده ای، من از این دو کلمه کمی قبل تر بسیار متنفر بودم، متنفرتر از هرکار دیگری و واقعا برایم قابل تحمل نبود. معمولا ماشین سواری های طولانی نکات منفی بسیار زیادی همراه خود دارد، از جمله ترافیک های سنگین در بعضی از نقاط، حمام های محدود بین راهی، غذاهای بدمزه و جرو بحث های بسیار زیاد با همسر که در حین سفر بسیار اتفاق می افتاد. جروبحث های بیخودی که به خاطر پیش پا افتاده ترین مسائل به وجود می آمد، مانند: سرعت ماشین،مسافت مانده،آدرس اشتباه و … .

سفر کردن
سفر کردن

 

بعد از به دنیا آمدن فرزندمان اوضاع کمی تغییر کرده و سفر ها بسیار لذت بخش تر و آرام شده است. آخر باید حواسمان به بچه نیز باشد و بسیار سرگرم میشویم. به هر حال مهم نیست که من چقدر همسرم را دوست دارم اما همسرم در مسائل مربوط به آدرس افتضاح عمل میکند. ما اخریا این مشکل را حل کرده ایم و درنتیجه کمتر جروبحث و دعوا میکنیم. اگر میخواهید بدانید که ما برای حل کردن مشکلاتمان از چه راهکاری استفاده کردیم پس با ادامه مطلب در سایت یک مهاجر همراه باشید.

1- از برنامه های مخصوص سفر یا راهیابی استفاده کنید.

شما میتوانید از برنامه های موجود، مخصوص موبایل برای پیدا کردن آدرس و میانبرها و تخمین مسافت ها یا معرفی رستوران های بین راهی و مسائلی از این قبیل استفاده کنید. مثلا برنامه وجود دارد که از طریق بلوتوث به ماشین متصل میشود و به محض زیادتر شدن سرعت ماشین بیش از حد مورد نظر شروع به اخطار دادن میکند. ما میتوانیم با برنامه هایی از این قبیل کار های بسیار زیادی انجام بدهیم از جمله:مسیر های پرترافیک را بشناسیم و مسیر میانبر را انتخاب کنیم یا مثلا آدرس را اشتباهی نرویم، تمام این مسائل کمک کرده تا ما جروبحث های کمتری در طول سفر داشته باشیم و از سفر کردن لذت بیشتری ببریم.

 

سفر به همراه همسر
سفر به همراه همسر

 

2- تا جایی که ممکن است به صورت مشترک برنامه ریزی کنید.

یکی از کلید های لذت بردن از سفر این است که در طول سفر هر دوی شما درگیر برنامه ریزی کردن باشید. منظور ما این نیست که در هر جزئیاتی با یکدیگر صحبت کنید بلکه این موضوع مهم است که درباره مسائلی مانند مثلا: در کدام رستوران غذا بخوریم یا اینکه شب در کدام استراحتگاه بمانیم سعی کنید با یکدیگر مشورت کنید. تصمیمگیری مشترک باعث قوی تر شدن رابطه ها و لذت بردن بیشتر از سفر میشود.

مثلا در آخرین سفری که با همسر و خانواده های نزدیک خود داشتیم با یکدیگر مشورت کردیم که در حین سفر مدت کوتاهی از جمع خارج بشویم و زمانی به صورت خصوصی با یکدیگر باشیم. این زمان خصوصی بسیار برایمان لذت بخش و خاطره انگیز بود.

3- این را بدانید که همیشه برنامه های شما به بهترین نحو انجام نخواهد شد.

هرجور حساب کنید بر نامه سفر کردن شما همیشه بر وقف مراد پیش نمیرود. شما هرچه قدر هم دقیق برنامه ریزی کرده باشید باز هم امکان دارد برنامه های شما غلط از آب در بیایند و شما به مشکل بربخورید.

نکته مهم این است که به جای تمرکز بر روی نکات منفی سفر از جمله اینکه ممکن است پرواز لغو شود، یا ممکن است ماشین خراب شود یا … سعی کنید از لحظه سفر کردنتان لذت ببرید و به یاد داشته باشید هر مشکلی که پیش بیاید با مشورت و فکر کردن قابل حل شدن است.

حال حساب کنید که درگیر نکات منفی شده اید مطمئن باشید باید درگیر بسیاری از پیچیدگی های دیگر نیز بشوید. این موضوع باعث ایجاد جروبحث های بیشتری میگردد و ممکن است سفر شما را خراب کند و برای مدتی طولانی درگیر این دعوا ها باشید.
پس در بسیاری از مواقع باید بیخیال بود و از لحظه و سفر لذت برد.

راهکارهایی مفید برای حل جروبحث های هنگام سفر
راهکارهایی مفید برای حل جروبحث های هنگام سفر

 

4- هر روز خود را با موفقیت و خنده پر کنید.

موفقیت و عدم موفقیت
موفقیت و عدم موفقیت

این تکنیکی است که من و همسرم به تازگی کشف کرده ایم و راستش را بخواهید بسیار نتیجه میدهد.

یک روز بد سپری شده از سفر به معنی بد بودن کل آن سفر نیست. باز هم تکرار میکنم به نکات مثبت تاکید داشته باشید.

اتفاقی که در سفر اخیر ما به دبی افتاد بسیار جالب بود. ما علاقه زیادی به آفتاب گرفتن داریم و برنامه ریزی کردیم که به کشوری سفر کنیم که بتوانیم آفتاب زیادی را به دست بیاوریم. پس دبی را به عنوان مقصد انتخاب کردیم. به محض رسیدن ما به دبی طوفان شن و هوای بد شروع شد. درواقع ما هیچ لذتی از آفتاب گرفتن نبردیم. ما میتوانستیم در آن شرایط بنشینیم و از یکدیگر شکایت کنیم و تقصیر ها را گردن هم بی اندازیم، ولی این کار را انجام ندادیم و با یکدیگر به اتفاقاتی که افتاده خندیدیم و از طوفان شن هم حتی، لذت بردیم. پس این نکته بسیار مهم است که حتی نکات منفی هم میتواند شما را به خنده وا دارد به شرط اینکه خودتان بخواهید.

در اخر مطالب باید بگوییم بسیاری دیگر از افراد نیز میتواند مشکلات خود را با صحبت کردن و با پیدا کردن راه حل عالی حل کنند. پس حتما نیازی به دعوا و جروبحث نیست که ممکن است خاطره بدی از سفر برای شما به یادگار بگذارد. پس سعی کنید از سفر کردنتان لذت کامل را ببرید.

امیدواریم از این مطلب نهایت لذت را برده باشید.

یک مهاجر

Leave A Reply

Your email address will not be published.