سالاد پنیر کبابی هالومی چگونه است و چگونه میتوان از آن استفاده کرد

0

سالاد پنیر کبابی هالومی یک غذای رژیمی عالی و همچنین پروتینی است که افراد میتوانند در چندین روش ازآن استفاده کنند.سایت یک مهاجر این موضوع آشپزی را برای شما دوستان عزیز توضیح میدهد.

سالاد پنیر کبابی هالومی

طرز تهیه سالاد پنیر کبابی هالومی

طرز تهیه سالاد پنیر کبابی هالومی :

این پنیر را روی تابه چدن گریل کنید. این پنیر کبابی در سوپرمارکت ها موجود است. مواد سالاد دلخواه است.

مواد لازم برای تهیه سس خوشمزه فرانسوی :

آب نصف پیمانه، سرکه نصف پیمانه، سرکه بالزامیک یا ساده یا سرکه سیب. یک عدد پودر عصاره مرغ خرد شده به جای پودر آرومات، سس خردل فرانسوی یا خردل یک قاشق غذاخوری. روغن زیتون یک پیمانه.

نکته برای سس خوشمزه فرانسوی :

در صورت تمایل سس سویا و… یا چند قاشق غذاخوری یا آب پرتقال می توانید اضافه کنید. سس سویا هرچند مزه خوبی به آن می دهد ولی رنگ سس را تیره می کند. اگر سس سویا اضافه می کنید از نمک صرف نظر کنید زیرا پودر مرغ و سویا نمک دارند. به جای خردل می توانید از عصاره قره قوروت یا تمرهندی استفاده کنید ولی رنگ طلایی زیبای خردل را نخواهد داشت. نمک و فلفل به اندازه تمایل.

طرز تهیه سس خوشمزه فرانسوی :

ابتدا آب را داخل مخلوط کن بریزید و سپس سرکه را اضافه کنید و بعد خردل را ریخته و مخلوط کن را روشن کنید تا مخلوط ترکیب شود. اکنون پودر عصاره مرغ را بریزید. در سس فرانسوی از پودر آروما استفاده می شود که وارداتی است و شاید در درسترس نباشد. خردل مانع از بریدن سس می شود و باعث ترکیب آب و سرکه با روغن زیتون می شود. در حالت عادی روغن با مایعات ترکیب نمی شود و آب زیر و روغن روی ترکیب می ایستد. سس خردل رل کاتالیزور این سس را ایفا می کند. پس از آن روغن زیتون را آرام آرام در حین اینکه مخلوط کن روشن است از بالا داخل ظرف مخلوط کن می ریزیم. بعد نمک و فلفل در صورت تمایل اضافه می کنیم.

مواد سالاد دلخواه است.

نکته مهم همگن بودن سس است که نبرد و روغن از سس جدا نباشد. این کار با استفاده از مخلوط کند و آرام آرام ریختن روغن زیتون ممکن است درست شبیه حالتی که مایونز تهیه می کنیم.

موارد مصرف سالاد پنیر کبابی هالومی با غذاهای دیگر

موارد مصرف:پنیر کبابی هالومی

به دلیل تحمل حرارت قابلیت کباب شدن با فاصله از آتش را دارد و در این صورت عطر و طعم فوق العاده ای می یابد.به عنوان طعم دهنده در انواع سالاد ها و سس ها نیز استفاده می شود.

چند روش مصرف پنیر کبابی:

سالاد با پنیر کبابی گریل شده
مواد لازم:
گوجه فرنگی 2عدد
کاهو یک عدد
گردو 50 گرم
نخود فرنگی 100 گرم
پنیر کبابی 200 گرم
آب لیمو ، نمک ، فلفل سیاه ، روغن زیتون به میزان دلخواه
کاهو و گوجه را خرد کرده و به آن نخود فرنگی و گردوهای خرد شده را اضافه کنید.پنیر کبابی را در قطعات دلخواه برش زده و گریل کنید و بر روی سالاد قرار دهید.از ترکیب روغن زیتون ، آبلیمو ، نمک و فلفل سیاه به عنوان سس استفاده کنید.

پنیر کبابی سوخاری شده
مواد لازم:
تخم مرغ 2 عدد
پنیر کبابی 200 گرم
پودر سوخاری 100 گرم
روغن مایع مخصوص سرخ کردنی
پنیر ها را از فریزر خارج کنید و اجازه دهید تا یخ آن باز شود.پنیر کبابی را در ابعاد دلخواه برش دهید.ابتدا آنها را در تخم مرغ و سپس در آرد سوخاری بغلطانید.سپس روغن را داغ کنید و پنیرها را درون آن بریزید.پس از 5 دقیقه که رنگ آن طلایی شد از روغن خارج کرده و سرو نمایید.

پنیر کبابی در خورشت
این پنیر در انواع خورشت ها می توانید استفاده کنید ، نحوه استفاده از آن بسیار ساده بوده و کلیات خواص گوشت را نیز دارد.این پنیر جایگزین بسیار مناسب برای افرادیست که گوشت مصرف نمی کنند و یا به دنبال تنوع در طعم هستند.
پنیر را به قطعات دلخواه برش بزنید و در انتهای پخت خورشت (در 10 دقیقه انتهایی پخت) به آن اضافه کنید.همچنین قطعات کوچک آن را در برنجهای ترکیبی مانند لوبیا پلو ، ته چین و … به عنوان جایگزینی برای گوشت می توانید استفاده کنید و از خواص و طعم عالی آن لذت ببرید.

باربیکیو پنیر کبابی
پنیرها را در قطعات مورد نظر برش بزنید و به مدت کوتاهی در ترکیب مورد علاقه قرار دهید.(این ترکیب می تواند آب لیمو و نمک تا سس پستو باشد) و با دقت به سیخ بکشید(بهتر است از سیخهای نازک استفاده کنید تا شکل ظاهری پنیر حفظ شود.)پنیر ها را با فاصله اندکی از شعله کباب کنید.(پنیرها را مستقیما با شعله در تماس قرار ندهید زیرا ذوب شده و شکل ظاهری خود را از دست خواهند داد.)کباب کردن پنیر ها با استفاده از توری ساده تر خواهد بود.

پنیر کبابی گریل شده
مواد لازم:
پنیر کبابی 200 گرم
فلفل سیاه به میزان لازم
نان تست به میزان لازم

پنیر را در ورقه های نازکی برش دهید.ماهیتابه چدن و یا تفلون را بر روی گاز قرار دهید(نیازی به افزودن روغن و یا آب نمی باشد زیرا خود محصول در حرارت روغن می اندازد)پنیرها را در تابه قرار داده و پس از اینکه یک طرف آن طلایی شد آن را برگردانید تا سمت دیگر نیز طلایی شود.سپس بر روی آنها فلفل سیاه و هر نوع ادویه مورد علاقه پاشیده و با نان تست سرو کنید.

دیگر موارد مصرف پنیر کبابی
این پنیر به صورت خام به عنوان صبحانه و یا عصرانه قابلیت مصرف دارد ، به دلیل ارزش غذایی بالایی که دارد برای شروع روز غذای بسیار مناسبی است.همچنین برشهای آن را می توانید به صورت سرد ، در انواع سالاد ها مورد استفاده قرار دهید.

امیدوارم از سالاد پنیر کبابی هالومی لذت کافی را برده باشید

گردآورنده:http://1mohajer.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.