معرفی مهم ترین جاذبه های توریستی ونیز

0

ایتالیا سرشار از دیدنی های جذاب و مکان های شگفت انگیز است . حتی اگر شما تمام طول عمر خود را در ایتالیا مشغول بازدید از امکان و جاذبه های دیدنی بکنید ، باز هم موفق نمی شوید تا همه آنها را مشاهده کنید . شاید مهم ترین شهر ایتالیا رم باشد ولی مطمئنن معروف ترین شهر ایتالیا نیست . در کما ناباوری شهر ونیز نسبت به پایتخت ایتالیا شناخته شده تر است . حتی اگر از جاذبه های توریستی ونیز هم دیدن نکنید ، این شهر به خودی خود باعث می شود تا شما جذبش شوید . ونیز تنها شهری در جهان نیست که بر روی آب ساخته شده است ، ولی مطمئنن معروف ترین آنها محسوب می شود . برای اینکه با جاذبه های توریستی ونیز بیشتر آشنا بشوید ، با ما در این قسمت از مجله گردشگری یک مهاجر همراه شوید .

جاذبه های توریستی ونیز

جاذبه های توریستی ونیز

کلیسای جامع سینت مارکو

اگر شما به معماری سبک بیزانسی علاقه دارید ، مطمئنن این کلیسا مهم ترین بنا در این ضمینه است . این کلیسا که اصلی ترین و مهم ترین کلیسای ونیز می باشد ، بیشتر به موزه ها شباهت دارد . در طول سال ها ونیز یکی از معروف ترین بنادر تجاری نه تنها در ایتالیا بلکه در تمام اروپا  بوده است . غنایم زیادی بعد از سقوط قسقنطنیه به این کلیسا منتقل شده است و در آن نگه داری می شود . همچنین تجار ونیزی برای اینکه سفری امن و پر برکت داشته باشند ، قبل از آغاز سفر هدیه ای گرانبها به اسقف بزرگ ونیز که در این کلیسا ساکن است اهدا می کردند تا وی برای آنها دعا کنید و از عیسی مسیح بخواهد که محافظ آنها باشد .

میدان سن مارکو

میدان سن مارکو

این میدان اصلی ترین میدان در تمام ونیز محسوب می شود . این میدان را می توان به اتاق تجمع ونیز تشبیه کرد . همه مردم عصر ها برای پیاده روی و قدم زدن به این میدان می آیند . سنگ فرش های زیبای این میدان و همچنین بنا های شگفت انگیری که در امتدادش قرار گرفته است ، همگی از ویژگی های منحصر به فرد این میدان محصوب می شوند . فارغ از این مسائل ، بناهای دیدنی بسیاری در نزدیکی این میدان قرار گرفته اند که از مهم ترین آنها می توان به کلیسای جامع ونیز اشاره کرد . در تمام تصاویری که از این میدان در اینترنت قرار دارد شما برج اصلی کلیسای جامع را مشاهده می کنید .

کانال بزگ

کانال بزگ

مسلما اصلی ترین ویژگی بارز شهر ونیز ، آب ها و کانال های آن می باشد . اصلی ترین کانال و مهم ترین کانالی که در ونیز قرار دارد ، کانال بزرگ یا کانال گرند است که شکل یک S برعکس در تمام ونیز کشیده شده است . این کانال از رو به روی 90 درصد مکان های مهم ونیز عبور می کند و درواقع بلوار اصلی ونیز این کانال محسوب می شود . فقط با این تفاوت که به جای انبوهی از ماشین ها ، شما در این بلوار قایق و کشتی های کروز می بینید و هیچکس را پیدا نمی کنید که بخواهد از خاطرات ونیز خود تعریف کند و نامی از این کانال نیاورد .

 مورانو و بورانو

مورانو و بورانو

این دو جزیره زیبا ، خاستگاه و نگهدارنده مهم ترین چیز در ونیز هستند ، و آن هم هنر شیشه گری است . این هنر تا قرن ها در نزد ونیزی ها به صورت یه راز نگه داری می شده و هیچ کس از این راز مطلع نبوده است . اگر کسی این راز را به شهری دیگر می برده است ، حکم مرگش صادر می شده . شما با بازدید از کارگاه های زیبای ونیز و ویترین های فوق العاده ، یکی از بهترین تجربه های زندگی خود را رقم می زنید .

منبع : 1mohajer.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.