جاینت سوینگ بانکوک

0

جاینت سوینگ بانکوک

یکی دیگر از دیدنی های تایلند و همچنین دیدنی های بانکوک ، تاب جاینت سوینگ بانکوک می باشد. ارتفاع این تاب بلند 27 متر می باشد.این تاب در نزدیکی بنای وات سوتات ساخته شده است و گرداگرد آن مراکز دیدنی بسیاری وجود دارد. این تاب را با نام جاینت سوینگ نام گذاری کرده اند که در سال 1784  به دستور پادشاه رامای اول بنا شده است. این تاپ بزرگ درسال های گذشته بارها ترمیم شده ولی این تاب به صورت کامل در سال 2007 بازسازی شد.

جاینت سوینگ بانکوک

برای سالیان طولانی تاب جاینت سوینگ بانکوک در مرکز یکی از میدان های پر رفت وآمد بانکوک ، در مقابل بنای وات سوتات بوده است. که یکی از جاذبه های چشم نواز و از آثار تاریخی بانکوک به حساب می آید. چارچوب اطراف این تاب از درخت ساج است که 27 متر ارتفاع دارد و به خاطرهمین این تاب را به این نام می شناسند. هر ساله در ماه دسامبر بعد از برداشت برنج  در این مکان تاریخی مراسم مذهبی برپا می شده است که باعث توجه همه به این اثر زیبا شده است.

جاینت سوینگ بانکوک

مراسم به اینگونه بود که تیم ها به صورت سه نفره تشکیل می شدند. این تیم ها به ترتیب سوار بر این تاب می شدند و به حدی تاب می خوردند که به ارتفاع 25 متری برسند و در آن نقطه کیسه های پر از سکه نقره را با دندان های خود می گرفتند و آن را صاحب می شدند. از آنجایی که این تاب بسیار خطرناک بود و در نهایت طی این مراسمات جان چندنفر گرفته شد ، این مراسم به طور کلی به دستور پادشاه راما هفتم در سال 1932 ممنوع شد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.