معبد وات چدی لوانگ

0

معبد وات چدی لوانگ

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کشور تایلند معبد وات چدی لوانگ می باشد . این معبد باشکوه از لحاظ بزرگی و اندازه با معبد وات پرا سینگ برابری می کند که در طول قرن ها آسیب های بسیاری به این مکان تاریخی وارد شده است.  در سال 1441 معبد وات چدی لوانگ بنا شده است. در ساخت این بنا از معماری بسیار زیبا و مصالح بسیار محکم استفاده شده است به طوری که با گذشت سالیان طولانی هنوز آسیبی به بافت و ساختارش وارد نشده است.

معبد وات چدی لوانگ

در دوران چیانگ مای قدیم، معبد وات چدی لوانگ به عنوان عظیم ترین بنای آن دوران مهیج و شگفت آورشناخته می شد. متاسفانه در قرن 16 در جنگ برمه قسمت بالای این معبد به وسیله ی زلزله و یا پرتاپ توپ های جنگی ویران شد. همچون تمامی مکان ها و بناهای تاریخی مربوط به دوران چیانگ مای، تنها ویرانه ای ازمعبد وات چدی باقی مانده بود تا اینکه یونسکو و ژاپن در سال 1990 با هم همکاری کردند و این معبد با ارزش را دوباره بازسازی و مرمت کردند ومانع نابودی احتمالی این بنا شدند.

معبد وات چدی لوانگ

در اصلی ترین قسمت معبد وات چدی لوانگ مجسمه ای بودایی قرار دارد که دارای طراحی های بسیارجالب و کنده کاری های هنرمندانه ای است. در قسمت جلویی این معبد ، تالاری وجود دارد که به نام تالار نیایش معروف است و به سبک لانا ساخته شده و نمونه ای از معماری بی نظیر می باشد و برروی آن نقش مارهای بزرگی دیده می شود و از زیباترین عناصر ساخته شده در این بنا است.

اگر قصد سفر به کشور تایلند را دارید حتما بازدید از این مجموعه تاریخی مذهبی زیبا را از دست ندهید. این بنا برای شما تجربه ای لذت بخش به بار خواهد آورد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.