جشنواره لوی کراتونگ تایلند

0

جشنواره لوی کراتونگ تایلند

یکی دیگر از جشن ها و برنامه هایی که گردشگران بسیاری را به کشور تایلند جذب می کند جشنواره لوی کراتونگ تایلند می باشد که یکی از شناخته شده ترین و جذاب ترین جشن های کشور لبخندها  می باشد. در طی این جشنواره ی زیبا تعداد بیشماری قایق بر روی آب های این کشور شناور می شوند و مردم به صورت دسته ای سوار می شوند و داخل این قایق ها شمع و عود روشن می کنند.

جشنواره لوی کراتونگ تایلند

میزبان برگزاری این جشنواره ی بزرگ شهر سوخوتای می باشد. این شهر در گذشته پایتخت کشور تایلند بود. این مراسم زیبا و جذاب همه ساله در 12 ماه در تقویم قمری تایلند ،زمانی که ماه کامل می شود برگزار می شود. جشنواره لوی کراتونگ تایلند با توجه به تقویم میلادی در یکی از روزهای ماه نوامبر برگزار می شود. نام  این جشنواره ی زیبا لوی کراتونگ است و با توجه به کارهایی که در این مراسم انجام می شود می توان گفت که کلمه ی لوی به معنای شناور کردن و کلمه ی کراتونگ به معنای قایقی به شکل نیلوفر آبی می باشد.

جشنواره لوی کراتونگ تایلند

زمانی که جشنواره لوی کراتونگ تایلند شروع می شود مردم مردم به مناطق دارای آب نزدیک به محل سکونت خود می روند و در آنجا قایق‌ های خود را در آب می اندازند و مراسمات را طبق سنت ها انجام می دهند. جشنواره لوی کراتونگ تایلند با این هدف برگزار می شود که هرکسی افکار بد ، کینه ها و زشتی ها و ناپاکی ها را از خود دور کند .مردم در حین انجام این مراسم ناخن ها و موهای خود را کوتاه می کنند و آنها را همراه قایق در داخل آب ها رها می کنند تا پلیدی ها و خصوصیات بد را از خود بیرون کنند. مردم کشور تایلند در هنگام رها کردن قایق ها بر روی آب خواسته و آرزو ی خود را می گویند و به این معتقد هستند که اگر شمعی که روشن کرده اند تا زمانی که معرض دیدشان خارج شود، هم چنان روشن بماند آنها حتما به خواسته و آرزوی خود می رسند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.