استانهای کانادا و نقشه کشور کانادا

0

در این پست از مجله مهاجرت یک مهاجر اطلاعاتی را درباره کشور کانادا و استانهای ان برایتان گرداوری کرده ایم . اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید باید ابتدا اطلاعات زیادی در مورد ان کسب کنید تا بتوانید تصمیم گیری کنید .

درباره کشور کانادا برای مهاجران و متقاضیان اقامت دائم

 

به گزارش مجله مهاجرت یک مهاجر کشور کانادا شمالی ترین کشور قاره آمریکا می باشد . کانادا دومین کشور بزرگ جهان است. طبق آمار بدست امده مساحت کشور کانادا ۹٫۹۸۴٫۶۴۰ کیلو متر مربع میباشد. جالب است بدانید که کشور کانادا ۶ برابر ایران و ۴۰ برابر کشور انگلیس هست . کانادا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان به شمار می اید و دارای مناطق دیدنی زیادی است .

نقشه کانادا
نقشه کانادا

درباره استان های کانادا

استان نیوبرانزویک

  استان نیوبرانزویک دارای مناطق بکر و زیبای زیادی است. این استان بسیار سرسبز می باشد و  85 درصد آن پوشیده از جنگل است. این استان چندین جزیره ساحلی دارد. سنت جان (Saint John) بزرگترین شهر (130٫000 نفر جمعیت) و فردریکتون (Fredericton) مرکز این استان است.

استان نیوفاندلند و لابرادور

  به گزارش مجله مهاجرت یک مهاجر ،استان نیوفاندلند و لابرادور شرقی ترین استان در کانادا و یکی از چهار استان آتلانتیک است. این استان از جزیره Newfoundland و Labrador تشکیل شده و در همسایگی کبک قرار دارد. جمعیت این استان 525٫000 نفر است.

استان نوااسکوشیا

   استان نوااسکوشیا یکی از چهار استان آتلانتیک کشور کانادا با 1000000 جمعیت است. همچنین هالیفکس (Halifax) با جمعیت تقریباً 400,000 نفر مرکز سیاسی و بزرگترین شهر این استان است. استان نوااسکوشیا یکی از بندرهای دریایی اصلی کانادا و محل دسترسی به اقیانوس اطلس می باشد.

استان اُنتاریو

   طبق گزارشات بدست امده ، استان آنتاریو (Ontario) مشهورترین مقصد برای مهاجرت به کانادا ، پرجمعیت ترین استان در کانادا و محل سکونت بیش از 12 میلیون شهروند کانادایی است. استان انتاریو دومین استانی است که بیشترین مساحت خشکی را شامل می شود و در مرکز کانادا واقع شده است.

استان پرنس ادوارد

   جزیره پرنس ادوارد که بسیار هم مشهور است یکی از چهار استان آتلانتیک کانادا می باشد که به نام “ Garden Province ” معروف است. این استان کوچکترین و کم جمعیت ترین استان کانادا با جمعیت فقط 140,000 نفر میباشد. بزرگترین شهر و مرکز این استان، Charlottetown با جمعیتی در حدود 40,000 نفر است.

استان کبک

   استان کبک (Quebec) که با نام “ la belle province ” ( ایالت زیبا ) توسط محلی هایش شناخته شده، بزرگترین ایالت کانادا با جمعیتی حدود 7,600,000 نفر است. کبک ایالتی پرطراوت و چند فرهنگی است . جالب است بدانید استان کبک اکثرا با عنوان ” اروپای آمریکای شمالی ” شناخته شده است.

استان ساسکاچوآن

   طبق اطلاعات بدست امده استان ساسکاچوآن در قسمت سرسبز کانادا و در جوار مانیتوبا از سمت شرق و آلبرتا از سمت غربی می باشد. همچنین این استان پر آفتاب ترین استان در کانادا با میانگین 2500 – 2000 ساعت تابش آفتاب در سال می باشد. جمعیت این استان تقریباً یک میلیون نفر و جمعیت مرکز استان رجینا (Regina) تقریبا 200,000 نفر میباشد.

استان یوکان

  جالب است بدانید استان يوکان غربی ترین و کوچکترین سرزمین شمال غرب کانادا میباشد. اسم استان یوکان از کلمه “رودخانه بزرگ” در زبان محلی گرفته شده است. در حدود یک چهارم ساکنین يوکان بومی هستند. نکته جالب دیگر اینکه این استان خانه 14 ملیت اولیه کانادا با 8 زبان مختلف میباشد.

استان آلبرتا

   نام دیگر استان آلبرتا  “استان انرژی” است. جمعیت آن حدود 3/3 میلیون نفر میباشد و روز به روز در حال افزایش جمعیت است. اکثر جمعیت این استان در دو شهر اصلی استان زندگی می کنند. ادمونتون (Edmonton) (که مرکز استان است ) و کلگری (Calgary) هر کدام بالغ بر یک میلیون نفر جمعیت را دارا میباشد.

 

استان بیریتیش کلمبیا

   استان بیریتیش کلمبیا (British Columbia) غربی ترین استان کانادا و در مجاورت اقیانوس آرام واقع شده است. ویکتوریا (Victoria) مرکز این استان است که در جزیره ونکوور (Vancouver Island) میباشد. پرجمعیت ترین شهر استان، ونکوور (Vancouver) می باشد. این شهر با داشتن بالغ بر 2/2 میلیون نفر جمعیت سومین شهر پر جمعیت کانادا است.

 

استان مانیتوبا

   به گزارش مجله مهاجرت استان مانیتوبا یکی از سه استان سرسبز کانادا در قلب کشور می باشد. جمعیت این استان 1٫200‌٫000 نفر است. بزرگترین شهر این استان وی نی پگ (Winnipeg) با 706٫900 نفر جمعیت می باشد. Brandon دومین شهر بزرگ استان است. این استان در سالهای اخیر شمار زیادی مهاجر جذب کرده است و این مهاجرا روز به روز افزایش می ایبند.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.