خرید بیزینس در کانادا آسانترین راه دریافت ویزا

0

خرید بیزینس در کانادا

مطلب مهاجرت زیر اختصاص دارد به خرید بیزینس در کانادا که شما با ین کار میتوانید براحتی ویزای کشور کانادا را دریافت کنید بنابراین بهتر است که برای مهاجر مطلب زیر را به دقت بخوانید.

 

خرید بیزینس در کانادا آسانترین راه دریافت ویزا
خرید بیزینس

این روزها امکانی فراهم است که افراد می توانند با خرید همه یا دست کم ۵۱ درصد سهام یک بیزنس آن ویزای کار دریافت کنند و در این مسیر نیازمند دریافت LMIA نیستند.

این امکان هیجانی را در بازار مهاجرت به کانادا فراهم کرده است. از یک سو متقاضیانی که برای آمدن به کانادا این در و آن در می زدند ولی به دلایلی راه برای مهاجرتشان بسته بود با این تصور که اکنون راه ساده ای باز شده است که با داشتن پول لازم کاملا دست یافتنی است خوشحال شده اند و از سوی دیگر برخی در بازار فروش بیزنس و مهاجرت هم فرصتی یافته اند که از این خیل خوشحالان یا به عبارتی خوش خیالان پولی بسازند. این ماجرا مرا بر آن داشت که در این زمینه مطلبی بنویسم و از دوستان بخواهم با آگاهی در این زمینه اقدام کنند. ضمن اینکه اشارتی نیز به خدمات کنپارس در این زمینه داشته باشم که البته با همین ملاحظاتی که در زیر می خوانید در دسترس علاقمندان خواهد بود. علاوه بر این مسیر دریافت اقامت دایم پس از خرید بیزنس نیز نیاز به توضیح دارد.

خلاصه مطلب اینکه اولا موضوع به این سادگی که می نماید نیست و نمی توان با هر بیزنسی و با هر وضعیتی با صرف داشتن پول در این زمینه قذم گذاشت و امید موفقیت داشت و دوما دریافت اقامت دایم نیز نیازمند آمادگی و تلاشی است که افراد نباید آنرا دست کم بگیرند.

این موارد را در قالب چند سوال و جواب در پی بخوانید:

 

منظور از بیزنس چیست؟

بیزنس می تواند یک شرکت یا یک کسب و کار مانند یک مغازه و یا رستوران باشد. لزوما محل شرکت یا کسب متعلق به آن نیست و می تواند اجاره ای باشد هر چند در موارد نادری ملک محل بیزنس نیز در آن گنجانده شده و با بیزنس به فروش می رود. آنچه شما برایش پرداخت می کنید اگر ملکی در کار نباشد در حقیقت نام، مجوز، سابقه، مشتریان و….. آن کسب و کار یا شرکت است. خرید بیزینس در کانادا

 

چه کسی می تواند در خرید بیزینس در کانادا

هر کسی می تواند در کانادا بیزنس بخرد و هیچ محدودیتی از جهت مالکیت بیزنس نیست ولی این به این معنی نیست که هر خریداربیزنسی می تواند ویزای کار بگیرد.

خرید بیزینس در کانادا آسانترین راه دریافت ویزا

خرید بیزینس در کانادا

خرید چه بیزنسی می تواند منجر به دریافت ویزای کار بدون نیاز به LMIA  شود؟

مشخصات یک بیزنس مناسب می تواند به شرح زیر باشد:

۱- بیزنس فعال باشد. صرف ثبت یک شرکت و انتقال آن به دیگری خرید بیزنس نیست.

۲- دست کم کنترل ۵۱ درصد را در اختیار داشته باشید. اگر سهامدار زیر ۵۰ درصد باشید عملا قدرت تصمیم گیری در شرکت در اختیار شما نیست.

۳- بیزنس برای جامعه کانادایی منافع اقتصادی، فرهنگی و یا اجتماعی داشته باشد که البته اینها مفاهیم کشداری است و قانع کردن افسر در این زمینه مهارت ویژه می طلبد.

۴- آن بیزنس با توجه به سوابق و دانش خریدار آن در عمل شدنی و واقعی باشد به این معنی که افسر مهاجرت هنگام صدور ویزا به سابقه و تواناییهای متقاضی در اداره آن بیزنس نگاه ویژه دارد و صرف خرید بیزنس با منافع بسیار برای جامعه کانادایی او را برای صدور ویزا قانع نمی کند.

کدام دسته از خریداران بیزنس شانس دریافت ویزای کار دارند؟

۱- داشتن توان مدیریت بیزنس شامل ترکیبی از سابقه و تحصیلات و نیز دانش زبان کافی

۲- داشتن قصد اداره بیزنس. متقاضی باید خود بیزنس را اداره کند و به عنوان مدیر اجازه کار می گیرد و نمی تواند آنرا به دیگری بسپارد.

 

آیا برای خانواده متقاضی هم ویزای کار صادر می شود؟

بله در صورت موافقت با ویزای متقاضی همسر وی نیز ویزای کار باز دریافت می کند و فرزندان نیز ویزا می گیرند و بدون مشکل می توانند در مدارس کانادا تحصیل کنند.

چگونه کار به عنوان مدیر بیزنس با ویزای کار می تواند من و خانواده مرا به دریافت اقامت کانادا برساند؟ 

اگر متقاضی دست کم یک سال بیزنس خود را اداره کند و سطح زبان مطلوبی نیز داشته باشد شانس موفقیت در اقدام به مهاجرت دارد. برای آنها که در کبک هستند از روش تجربه کبکی داشتن نمره زبان فرانسه و برای آنها که خارج از کبک هستند داشتن نمره زبان انگلیسی یا فرانسه الزامی است.

اصولا این روش به چه کسانی توصیه می شود و برای چه کسانی مناسب نیست؟ 

خلاصه پاسخ این است که اگر امکان دریافت اقامت از روشهای دیگر مانند برنامه های نیروی متخصص و یا سرمایه گذاری که مستقیم منجر به دریافت ویزای اقامت دایم می شود را دارید، قطعا روش خرید بیزنس و ویزای کار برای شما مناسب نیست. اگر شرایط اقدام در برنامه های مهاجرتی را ندارید و توان و اشتیاق اداره بیزنس درکانادا را دارید آنگاه شاید این روش برای شما مناسب باشد. با این وجود در تصمیم گیری هرگز عجله نکنید و خود را از مشاوره افراد دلسوز محروم نکنید.

 

منبع : http://1mohajer.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.