شرایط مهاجرت به بلغارستان و اخذ ویزای این کشور

0

شرایط مهاجرت به بلغارستان

مطلب مهاجرت زیر اختصاص دارد به شرایط مهاجرت به بلغارستان و اخذ ویزا و اقامت شهروندی در این کشور – این کشور جز امپراطوری عثمانی بوده و یک فرهنگ ترکی و اروپایی را دارا میباشد در زیر در مورد این کشور و نحوه مهاجرت به بلغارستان اطلاعات زیاد و کاملی قرار داده شده است.

شرایط مهاجرت به بلغارستان و اخذ ویزای این کشور
شرایط مهاجرت به بلغارستان
از خدمات مهاجرتی ارائه شده توسط شرکت مهاجرتی ایمی گلوب (با وکالت و مدیریت خانم الیزا مشتاقی نژاد) سرویس اخذ اقامت و شهروندی کشور بلغارستان , شرایط مهاجرت به بلغارستان از طریق سرمایه گذاری در این کشور میباشد. از ویژگیهای این سرویس، سرعت بسیار بالای انجام کار (متوسط 7 تا 9 ماه بطول می انجامد) و نداشتن شرایط پیچیده مانند نیاز به سابقه به مدیریت و دانش زبان خارجی است.
علاوه بر موارد اشاره شده، از مهمترین نکاتی که شهروندی بلغارستان و داشتن پاسپورت بلغارستان را ارزشمند میسازد، عضویت اخیر این کشور در اتحادیه اروپاست. این بدان معنیست که شهروندان بلغارستان با داشتن پاسپورت بلغاری میتوانند در هر کشور عضو اتحادیه اروپا که تمایل دارند تحصیل، کار و حتی زندگی کنند (آلمان، فرانسه، ایتالیا، سوئد از کشورهای مهم اتحادیه اروپا محسوب میشوند). در زیر پس از مرور اطلاعات عمومی (جغرافیایی، اقتصادی، اجتماعی…) در مورد کشور بلغارستان با جزئیات بیشتری به مقوله اخذ اقامت و شهروندی کشور بلغارستان می پردازیم.

درباره کشور بلغارستان

جمهوری بلغارستان یکی از کشورهای بالکان است که کوه‌های بی‌نظیری دارد و در گذشته بخشی از امپراتوری عثمانی محسوب می‌شد به همین دلیل فرهنگ آن ترکیبی از فرهنگ ترکی و اروپایی است. بلغارستان با کشورهای یونان، ترکیه، رومانی، صربستان و جمهوری مقدونیه همسایه است.

اقتصاد بلغارستان

  • تولید ناخالص داخلی این کشور در سال 2006 میلادی 05.79 میلیارد دلار بود که 5.8 % آن در بخش کشاورزی، 5.31 % در بخش صنعت و 60 % آن در بخش خدمات تولید شده بود.
  • نیروی کار این کشور سه میلیون و 416 هزار نفر است که 5.8 % آنها در بخش کشاورزی، 6.33 % در بخش صنعت و 9.57 % در بخش خدمات فعالند. نرخ بیکاری در این کشور 6.9 % است.
  • 14.1 % از مردم این کشور زیر خط فقر زندگی می‌کنند. نرخ تورم در این کشور 3.7 % است.
  • صادرات این کشور شامل البسه، کفش، آهن و فولاد، ماشین‌آلات و سوخت است که به کشورهای ترکیه (12 %)، ایتالیا (4.10 %)، آلمان (10 %)، یونان (2.8 %)، بلژیک (8.6 %) و فرانسه (3.4 %) صادر شد. واردات به این کشور شامل ماشین آلات، آهن‌آلات، مواد شیمیایی و پلاستیکی، سوخت، مواد معدنی و مواد اولیه است که از کشورهای آلمان (15 %)، ایتالیا (6.10 %)، ترکیه (2.7 %)، یونان (3.6 %)، چین (5 %)، فرانسه (9.4 %) و رومانی(5.4 %) وارد می‌شود.
شرایط مهاجرت به بلغارستان و اخذ ویزای این کشور
شرایط مهاجرت به بلغارستان

سیاست در بلغارستان

گئورگی پاروانوف از سال 2002 میلادی رئیس‌جمهور بلغارستان است. او در انتخابات سال 2006 میلادی برای بار دوم بر مسند ریاست‌جمهوری بلغارستان نشست. در بلغارستان رئیس‌جمهور که رئیس حکومت است با رای مستقیم مردم برای دوره‌ای چهار ساله انتخاب می‌شود. رئیس‌جمهور در بلغارستان رئیس نیروهای مسلح هم هست. از سال 2005 میلادی سرگئی استانیشف نخست‌وزیری این کشور را به عهده دارد. او ریاست هیات دولت که متشکل از 20 وزیر است را به عهده دارد. مجلس این کشور 240 نماینده دارد که با رای مستقیم مردم انتخاب می‌شوند. دوره نمایندگی آنها چهار سال است. انتخابات بعدی مجلس بلغارستان در سال 2009 میلادی برگزار می‌شود.

شرایط و مزایای اخذ اقامت و شهروندی کشور بلغارستان

در سال ۲۰۰۹ پس از اقدامات قانونی دولت بلغارستان، برنامۀ سرمایه گذاری برای اقامت و تابعیت در بلغارستان با هدف جذب سرمایه گذاران خارجی و بهره مندی اقتصادی در آن کشور، تأسیس شد. بر اساس این برنامه، سرمایه گذاران خارجی و خانواده شان میتوانند پس از پرداخت مبلغ تعیین شده به عنوان سرمایه گذاری اجازۀ اقامت دائم را به دست آورده و واجد شرایط شهروندی بلغارستان شوند. برخی از مزایای منحصر به فرد اخذ اقامت و شهروندی کشور بلغارستان به شرح زیر میباشد:

  • سرعت بالای پردازش پرونده های اخذ اقامت و شهروندی کشور بلغارستان (از آغاز تا پایان کار 7 تا 9 ماه به طول می انجامد)
  • معافیت از اقامت فیزیکی در کشور بلغارستان برای اخذ اقامت و شهروندی بلغارستان
  • امکان رفت و آمد آزاد در تمام کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا
  • امکان تحصیل، کار و حتی زندگی در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا مانند آلمان، فرانسه، سوئد،…
  • دسترسی به آموزش و تحصیلات رایگان در سراسر اتحادیۀ اروپا
  • دسترسی به بیمه های بهداشتی رایگان در بلغارستان و اتحادیۀ اروپا
  • امکان سفر بدون ویزا به آمریکا و کانادا
  • حفاظت حقوقی در سراسر کشورهای اتحادیۀ اروپا

برنامه سرمایه گذاری کشور بلغارستان

در برنامه سرمایه گذاری کشور بلغارستان، متقاضیان با پرداخت وجه سرمایه گذاری به مبلغ 170000 یورو (بدون برگشت) اقامت دائم کشور بلغارستان را برای خود و تمام خانواده اخذ میکنند. شرایط مهاجرت به بلغارستان این مرحله از ابتدا تا پایان 6 تا 9 ماه بطول می انجامد. پس از پایان این مرحله متقاضیان به همراه خانواده و در صورت تمایل می توانند به بلغارستان رفته و در آنجا به کار، تحصیل و زندگی بپردازند.شرکت مهاجرتی ایمی گلوب با مدیریت خانم الیزا مشتاقی نژاد نماینده رسمی سازمان مسئول برنامه سرمایه گذاری کشور بلغارستان و همینطور موسسات مالی مرتبط خارجی در ایران میباشد (برای مشاهده مدارک صنفی و مجوزهای خانم الیزا مشتاقی نژاد و شرکت مهاجرتی ایمی گلوب اینجا را کلیک کنید). سابقه و تجربه خانم مشتاقی نژاد در امور مهاجرت و سرمایه گذاری در کشورهای خارجی و همینطور تیم متخصص و به روز شده ایشان در دفتر تهران ضامن قبولی پرونده شما و اخذ اقامت و شهروندی کشور بلغارستان برای شما و خانوادتان در کمتر از 9 ماه میباشد.

منبع : http://1mohajer.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.