کشور کانادا اطلاعات و عکس و مساحت

0

کشور کانادا شمالی ترین کشور در قاره آمریکا و دومین کشور بزرگ جهان است . طبق گزارشات بدست امده کشور کانادا از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از شرق به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس آرام و از جنوب به کشور آمریکا منتهی شده است.

مساحت کشور کانادا ۹٫۹۸۴٫۶۴۰ کیلومتر مربع است. به گزارش مجله یک مهاجر کشور کانادا ۶ برابر ایران و ۴۰ برابر کشور انگلیس می باشد.

به گزارش مجله مهاجرت یک مهاجر جالب است بدانید که کشور کانادا دارای ۱۰ استان و ۳ قلمرو می باشد. کبک، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نووااسکوشیا، اونتاریو، جزیرهٔ پرینس ادوارد و ساسکاچوان جزو استان‌های کشور کانادا  می باشند. ۳ قلمروی آن  هم خطهٔ شمال غرب، نوناووت و یوکان می باشد.

باید بدانید که استان‌ها در مجموع استقلال زیادی از دولت مرکزی دارند، اما، درجهٔ این آزادی عمل در نزد قلمروها کمتر میباشد. مهم‌ترین استان از لحاظ اقتصادی و سیاسی، استان انتاریو است . شهرهای تورنتو و اتاوا در این استان قرار دارد.
طبق آمار بدست امده جمعیت کشور کانادا ، بیش از سی و سه میلیون و ششصد هزار نفر می باشد.

حکومت کشور کانادا:

به گزارش مجله مهاجرت یک مهاجر حکومت کشور کانادا “دموکراتیک فدرال” می باشد و توسط دو بخش حکومتی استانی و کشوری اداره می گردد. مسئولیت ها و قدرت در بین دولت های استانی و دولت مرکزی (کشوری) تقسیم شده است.

اقتصاد  کشور کانادا:

به گزارش مجله مهاجرت یک مهاجر اقتصاد کشور کانادا عالیست . در این حد که کشور کانادا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان می باشد. همچنین کشور کانادا در بین ۱۰ کشور اول تولید کننده دنیا قرار می گیرد.نکته دیگر اینکه بیشترین شرکت های تولیدی کانادا در ۲ استان کبک و انتاریو قرار دارند. بنابراین میتوانید این دو کشور را برای زندگی انتخاب کنید.

 تولیدات کشور کانادا شامل مواد غذایی، چوب، کاغذ، تولیدات فلزی، صنایع شیمیایی و نفت می باشد.

نقشه کانادا و عکس
نقشه کانادا و عکس

 بهداشت و درمان کشور کانادا :

کشور کانادا در زمینه بهداشت و درمان امکانات مساوی ای را در اختیار شهروندان خود قرار می دهد. جالب است بدانید که کلیه ی هزینه های درمانی (به غیر از دارو) در کشور کانادا رایگان می باشد.

فرهنگ کشور کانادا:

با اینکه کانادا ۳۳ میلیون جمعیت دارد و نسبت به وسعتش بسیار کم جمعیت است اما از فرهنگ خوبی برخوردار است. در این کشور بیش از ۲۰۰ فرهنگ مختلف موجود است. با توجه به فرهنگ های مختلف در این کشور کانادا یکی از بهترین منطقه های دنیا برای مهاجرین طلقی می شود. نزدیک به نیمی از جمعیت کشور کانادا از کشورهایی به غیر از انگلیس و فرانسه می آیند.

مهاجرت به کانادا:

کانادا یکی از مهاجر پذیر ترین کشورهای دنیا می باشد.این کشور سالانه بیش از ۳۰۰٫۰۰۰ مهاجر جدید دارد .  روش های بسیاری برای مهاجرت به کانادا و گرفتن اقامت دائم این کشور موجود است.

درباره سیستم آموزشی در کانادا :

+به گزارش مجله مهاجرت یک مهاجر مسئولیت نظارت و اداره سیستم‌های آموزشی در کانادا بر عهده دولت‌های ایالتی است و به همین دلیل سیستم آموزشی از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است.

+سیستم آموزشی در کشور کانادا به آموزش ابتدایی، متوسطه (دبیرستان‌ها)، و آموزش عالی (دانشگاه‌ ها و کالج‌ ها) تقسیم می‌شود .

+آموزش درکانادا تا سن ۱۶ سال اجباری است (به استثناء ایالت‌های انتاریو و نیوبرانزویک که در آنها آموزش تا ۱۸ سالگی اجباری است) و دانش آموزان تا سطح ۱۲ درمدارس ابتدایی و متوسطه آموزش می‌بینند.

+مدارس خصوصی و عمومی در سراسر کشور وجود دارند و اکثر مدارس ابتدایی و دبیرستان‌ها “عمومی” و به عبارتی رایگان هستند.

+سال تحصیلی مدارس معمولا از اواخر ماه آگوست یا اوایل سپتامبر آغاز و تا اواخر یا نیمه ژوئن ادامه دارد.

+اغلب ایالت‌ها و نواحی برنامه پیش دبستانی برای آماده کردن دانش‌آموزان کلاس اول دبستان تدارک دیده‌اند.

+تحصیلات ابتدایی از سطح ۱ تا سطح ۶ یا ۸ را شامل می‌شود و دانش‌آموزان تحصیلات خود را تا سطح ۱۲ در دبیرستان ادامه می‌دهند.

+ساکنین کانادا پس از دریافت دیپلم دبیرستان می‌توانند در دانشگاه‌ ها و یا کالج‌ های کانادا ادامه تحصیل دهند که البته ادامه تحصیل در این مراکز رایگان نبوده و دانش‌آموز بایستی شهریه مربوط به دانشگاه یا کالج مورد نظر را بپردازد.

+با این حال دولت بیش از نیمی از هزینه تحصیلات دانشگاهی را پرداخت می کند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.