معرفی تعمیدگاه فلورانس

0

از دیر باز ، ایتالیا به عنوان کشوری متدین و مقید به اصول مسیح ، شهره عام و خاص بوده است . یکی از مقدس ترین مکان های ایتالیا  ، تعمیدگاه فلورانس است که در این مطلب به صورت اختصاصی به معرفی آن می پردازیم .

تعمیدگاه فلورانس

تعمیدگاه فلورانس

 

وقتی که اسم این تعمیدگاه را می شنوید ، ناخوداگاه به یاد این دیالوگ معروف از دانته می افتیم که در کتاب کمدی الهی خود بیان کرده بود : ” ای ماریای بی نظیر من , ای زیباترین فرشته دو عالم , ای جانشین به حق زیبایی کلوئپاترا ، به قداست تعمیدگاه فلورانس قسم که عشق من به تو جز عشقی الهی نیست ” .

همان طور که دانته بیان کرده ، این تعمیدگاه به قداست معروف است و همه خانواده های معروف ایتالیا ، آرزو دارند تا فرزند خود را در این قدیس گاه غسل تعمید بدهند .

سقف تعمیدگاه

قدیمی ترین مکان مذهبی در تمام فلورانس

مشخص نیست که خاستگاه اصلی این مکان به کجا می رسد . اما مردم بر این باور هستند که این مکان در قرن 4 یا 5 میلادی بر روی خرابه های معبد آتنا در فلورانس ساخته شده است . این تعمیدگاه در سال 897 میلادی به عنوان یک باسیلیکا فرعی توسط واتیکان انتخاب شد . از سال 1128 تمام مردم فلورانس فرزندان خود را در این مکان غسل تعمید می دادند . البته امروزه هم 4 کودک در یکشنبه های هر ماه غسل داده می شوند .

درواره بهشت

در های تعمیدگاه

این قدیس گاه چهار در دارد که سه تای آنها به “سه درب بزرگ ” معروف هستند و دارای طراحی فوق العاده زیبایی می باشند . یکی از جنبه های فوق العده این قدیس گاه همین 3 در می باشند . در چهارم که در اصلی نیز می باشد در قسمت شرقی قرار دارد و عبور و تردد از آن در صورت می گیرد .  همین در است که به قسمت دوئومه راه دارد .  قدیمی ترین در ها , از جنس برونز هستند و منقوش با چهار ضلعی هایی هستند که زندگی سنت جان را نشان می دهند . این در ها توسط آندرئا پیسانو ، در سال 1330 ساخته شده اند . در سال 2016 در ها را جدا کردن و برای بازسازی به موزه دوموئه منتقل کردند . در های قسمت شمالی را نیز لورنزو گیبارتی در سال 1402 ساخته است و حاوی داستان های زندگی و اشتیاقات مسیح می باشند . این در ها را هم برای اینکه حفظ کنند به موزه دوموئه منتقل کرده اند .

مجسمه های تعمیدگاه

بالای در ها

در بالای در ها سه گروه از مجسمه ها وجود دارند . در بالای در های جنوبی ، مجسمه زیبای سر بریدن سن جان قرار دارد که توسط وینچزو دانتی ساخته شده است . این مجمسه در سال 2008 به موزه دوموئه منتقل شد .  مجمسه های در های شمالی را جیووانی فرانچسکو روسیچی ساخته است . این مجسمه ها که از جنس برنز هستند ،  سن جان را نشان می دهد که در حال آموزش غسل تمعید دادن به دو نفر می باشد . در بالای در های بهشت مجسمه تمعید مسیح وجود دارد که توسط آندرئا سانسووینو ساخته شده است . و همچنین مجسمه ای از یک فرشته نیز وجود دارد که اثر اینوچنزو اسپیناتزی می باشد .

غسل تعمید

از جمله افراد معروفی که فرزندان خود را در این مکان غسل داده اند می توان به آندریا آنیلی ( مالک یوونتوس) ، برلوسکونی (سیاست مدار معروف ایتالیایی) و همچنین جانلویجی بوفون اشاره کرد .

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.