مکان هایی که نباید در آن ها سلفی گرفت

0

یکی از عادت های که جدیدا رایج شده است ، سلفی گرفتن است . فقط کافی است به صفحه اینستاگرام افراد بروید و با تعداد زیادی از این سلفی ها رو به شوید . معمولا افراد وقتی به مسافرت می روند و یا اینکه از یک مکان جذاب دیدن می کنند برای اینکه آن لحظه را ثبت کنند و از آن مهمتر برای اینکه بتوانند ثابت کنند که به آن مکان رفته اند سلفی می گیرند . ما در این قسمت از مجله گردشگری یک مهاجر خبر های بدی برای این دسته از افراد داریم . اگر شما به یکی از مکان هایی که در لیست زیر به آن اشاره می کنیم ، سفر کنید ، نمی توانید سلفی بگیرید . سلفی گرفتن در این مکان ها ممنوع است و اگر شما این کار را بکنید ، شما را از انجا بیرون می کنند ( در بعضی موارد نامحترامانه ) . با ما باشید تا با این مکان ها آشنا شوید .

پامپولانا اسپانیا

مکان هایی که نباید در آن ها سلفی گرفت

 

گاو بازی در پامپولانا اسپانیا

خیلی از افراد عاشق این هستند که خود را در موقعیت های هیجانی و خطرناک قرار دهند و در حالی که مثلا از یک کوه مرتفع آویزان هستند و یا وقتی که در سقوط آزاد می کنند از خود سلفی بگیرند . تمام این موارد خطرناک هستند ولی سلفی گرفتن ، احتمال آسیب زدن به شما را در این موارد بیشتر نمی کند ، تنها ممکن است که تلفن خود را از دست بدهید . ولی تا به حال چند ده نفر در حین سلفی گرفتن در حالی که در گاوبازی شرکت کرده بودند ، جان خود را از دست دادند . شهر پامپولانا برای اولین بار سلفی گرفتن در جشن گاوبازی را ممنوع کرده است .

مکه

مکه  ، عربستان سعودی

یکی از مقدس ترین مکان های دنیا که هر ساله میزان میلیون ها زائر است . مسلمان ها باور های سفت و سختی در مورد مقدسات خود دارند و اصلا خوششان نمی آید شما با گرفتن سلفی باعث آزار دیگران زائران و توهین به خدایشان شوید . البته بیشتر این مشکلات آنها در برخود با زائران جوانی که قصد عکس گرفتن دارند نمود پیدا می کند .

 سلفی

کلیسای سیستین ، واتیکان

یکی از بهترین و محبوب ترین مکان ها برای عکس گرفتن در دنیا ، رم می باشد . مکان های دیدنی زیادی در رم وجود دارند ولی هیچکدام اهمیتی را که واتیکان دارد را دارا نیستند . مهم ترین مقر تمام مسیحیان دنیا . اگر شما به واتیکان بروید برچسب های فیلمبرداری و عکسبرداری ممنوع را می بینید ولی در مورد این کلیسا ، اوضاع کاملا متفاوت است . اگر شما را در حین سلفی گرفتن در این مکان بگیریند ، می توانند تا 3 روز شما را حبس کنند .

ساحل گاروپ ، فرانسه

ساحل گاروپ ، فرانسه

یکی دیگر از کشور های محبوب گردشگران ، فرانسه است . سواحل بسیاری در فرانسه وجود دارد که شما می توانید به راحتی در ان ها عکس تهیه کنید . اما قوانین سفت و سختی در مورد این ساحل وجود دارد . افسر های پلیس مدام در حال گشت زدن در این ساحل هستند و با کسانی که قصد سلفی گرفتن دارند برخورد شدیدی می کنند .

همچنین موزه های زیادی در دنیا وجود دارند که اجاره نمی دهند که در آن هیچ گونه عکسی بگیرید  چون بعضی از آثار به حدی حساس هستند که فلش دوریبن ممکن است به آنها آسیب برساند .

منبع : http://1mohajer.com/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.