معرفی بزرگترین استخر های دنیا به همراه تصاویر

0

یکی از بهترین تفریحات بعد از اینکه یک روز پرتنش را سپری کردید یا اینکه از بک سفر خسته کننده برگشته اید ، شنا کردن در استخر می باشد . بعضی ها دارای استخر شخصی هستند و به راحتی در آن شنا می کنند . ولی بعضی دیگر نیز باید به استخر های عمومی بروند . استخر های عمومی معمولا بیش از اندازه شلوغ می شوند و شما فکر می کنید که ای کاش در دریا شنا می کردید . خوب استخر هایی وجود دار که تقریبا به اندازه محوطه شنای یک دریا ، وسعت دارد . استخر هایی که هیچگاه تا به امروز پر نشده اند . این استخر ها دقیقا حس و حال شنا کردن در دریا را به شما می دهند . با ما در مجله گردشگری یک مهاجر همراه باشید تا شما را با بزرگترین استخر های دنیا آشنا کنیم .

بزرگترین استخر های دنیا

بزرگترین استخر های دنیا

دریاچه کریستال ، مصر

وسعت این استخر عظیم 396 کیلومتر مربع می باشد . این بزرگترین استخر آب شور در دنیا می باشد و در کتاب رکورد های گینس نیز ثبت شده است . این استخر به عوان بخشی از پروژه سوپر لوکس تفریحی شرم الشیخ ساخته شده است . این استخری به حدی بزرگ است که به آن دریاچه می گویند . مساحت این استخر 37 برابر یک زمین فوتبال می باشد . ولی نکته جالب ، دسترسی آسان به این استخر است و  هر کسی می تواند از آن استفاده کند .

سن آلفونسو دل مار ، شیلی

سن آلفونسو دل مار ، شیلی

سن آلفونسو یک استراحت گاه شخصی در شیلی می باشد که تنها چند کیلومتر با پایتخت این کشور یعنی سنتیاگو فاصله دارد . وسعت این استخر چیزی در حدود 100 کیلومتر مربع می باشد و یکی از بزرگترین استخر های دنیا می باشد . وقتی این استخر در سال 2006 تازه افتتاح شده بود ، بزرگترین استخر دنیا بود . این استخر که در مالکیت کمپانی فماندو فیشمن قرار دارد ، تنها اجازه بازدید به مهمان های خاص را می دهد و به نوعی می توان گفت که تنها میلیونر ها می توانند از این استخر استفاده کنند .

مهساموتر تایلند

مهساموتر تایلند

این منطقه که میزبان خانه های لوکس و ویلاهای تابستانی افراد پولدار می باشد ، استخری دارد که وسعتش 8 برابر یک زمین فوتبال می باشد .این استخر زیبا که توسط خانه های تابستانی احاطه شده اند یکی از زیباترین منظره های کشور تایلند را بوجود آورده اند . این استخر به صورت مشاع استفاده می شود و در تملک تمام کسانی است که در دور آن خانه یا ویلا دارند .  مهساموتر شاید بزرگترین استخر دنیا نباشد ولی بدون شک زیبا ترین آنها است .

لاس بیرساس ، شیلی

لاس بیرساس ، شیلی

کشور شیلی دارای استخر های بزرگ زیادی است . یکی از معروف ترین آنها استخر لاس بیرساس است . این استخر که دومین استخر بزرگ شیلی بعد از  سن آلفونسو است ، یکی از لوکس ترین قسمت های کشور شیلی می باشد . هزینه استفاده از این استخر چند برابر سن آلفونسو است . در میان تمام استخر های این لیست ، تنها سن بیرساس است که در تملک یک نفر می باشد . آقای انتونیو خوره در سال 2008 این استخر را ساخته است و ابتدا تنها برای تفریحات شخصی از آن استفاده می کرد . امروزه اما سیستم بلیط فروشی برای این استخر در نظر گرفته شده است و مردم عادی نیز می توانند با پرداخت هزینه از آن استفاده کنند .

منبع : 1mohajer.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.