معرفی رنگارنگ ترین شهر های دنیا همراه با عکس

0

رنگ جلوه هنر و محرک احساسات است . به همین دلیل است که در مراسم ختم مشکی می پوشیم . رنگ مشکی  احساسات غمگین و ناراحت کننده را تداعی می کند .  رنگ های شاد هم احساس تحرک را در ما القا می کنند . برای همین است که اکثر ماشین های مسابقه ای به رنگ های شاد هستند . بسیاری از شهر ها هستند که از المان های رنگ برای زیبایی و یکتایی بهره بردند . رنگارنگ ترین شهر های دنیا جایگاه ویژه ای برای گردشگران دارند . این رنگ آمیزی شهر ها نه تنها باعث شده است تا توریست های زیادی برای بازدید به این شهر ها بروند ، بلکه روحیه مردم شهر را نیز بالاتر برده است . در این قسمت از جمله گردشگری یک مهاجر به معرفی رنگارنگ ترین شهر های دنیا می پردازیم .

رنگارنگ ترین شهر های دنیا

رنگارنگ ترین شهر های دنیا

شفشاون , مراکش

این شهر که در قسمت های شمالی کشور مراکش وجود دارد ، به طور یک دست آبی می باشد و در لیست ما جایگاه اول را کسب کرده است . دلیل های زیادی برای آبی بودند این شهر ذکر شده اند . عده ای می گویند که این کار برای این بوده است تا پشه ها را که یکی از معضلات شهر بوده اند را از شهر دور کنند و عده ای اعتقاد دارن رنگ آبی برای آرام کردن مردم مضظرب شهر به کار رفته است . مهم نیست که دلیل این کار چیست ، مهم این است که این رنگی آبی باعث شده است تا این شهر به یکی از جذاب ترین شهر های دنیا تبدیل شود .

بوسان ، کره جنوبی

بوسان ، کره جنوبی

بوسان دومین شهر پرجمعیت کره جنوبی است که در سال 2002 میزبان بازی هیا آسیایی نیز بوده است . یکی از دلایلی که باعث می شود اهمیت بوسان به سئول در گردشگری بیشتر شود ، وجود روستای گامچئون در این شهر می باشد . روستایی که خانه های آن همگی به رنگ های محتلف هستند . گویی خود رنگین کمان این خانه ها رنک آمیزی کرده است .

بو کاپ ، شهر کیپ ، آفریقای جنوبی

بو کاپ ، شهر کیپ ، آفریقای جنوبی

در لیسا زیبا ترین شهر دنیا که در سال 2010 منتشر شد ، بو کاپ در جایگاه نخست قرار داشت . این شهر که دقیقا مانند یه بسته ژله می باشد ، دارای انواع رنگ های شاد در بافت خود می باشد . اگر تصاویر این شهر را ببینید فکر می کنید که کسی با برنامه فتوشاپ شهر ها را رنگ کرده است . این خانه های زیبا ، محل اقامت اقلیت مسلمان نشین آفریقای جنوبی هستند . 80 درصد درامد مردم این شهر از طریق صنعت توریسم به دست می آید .

کپنهاگن، دانمارک

کپنهاگن، دانمارک

در بندر پایتخت دانمارک منظقه ای وجود دارد که یکی از محبوب ترین لوکیشن های فیلم های فانتزی همچون آلیس در سرزمین عجایب 2 و قطب نمای طلایی می باشد . دلیلش هم چیزی نیست جز خانه هی رنگارنگی که در امتداد این بندر کشیده شده اند . اگر شما قصد دارید برای مسافرت به دانمارک بروید حتما سعی کنید از این منطقه زیبا دیدن کنید . لیستی در سال 2008 توسط مجله فوربز منتشر شده بود که به 50 مکانی که قبل از مرگ باید رفت ، اشاره می کرد . این خانه های زیبا در رده 25 آن لیست قرار داشتند .

منبع : 1mohajer.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.