معرفی معروف ترین جاذبه های گردشگری برلین

0

یکی از شهر های منحصر به فرد اروپا ، برلین است . این شهر که شاهد دو جنگ جهانی بزرگ بوده است ، دو بار به صورت کامل ، تخریب شده و از نوع ساخته شده است . یکی از القابی که به برلین می دهند ، ققنوس است . به این علت که ققنوس بعد از مرگش تبدیل به خاکستر می شود از میان آن خاکستر ها دوباره جان می گیرد و زندگی را آغاز می کند . درست همانند ققنوس ، برلین هم از میان خاکستر هایش برخاسته است . جاذبه های گردشگری برلین دست کمی از مناطق ایتالیا یا بلژیک ندارند . این جاذبه ها نیز در نوع خود بسیار دیدنی هستند . در این قسمت از مجله گردشگری یک مهاجر ، به معرفی معروف ترین جاذبه های گردشگری برلین می پردازیم .

جاذبه های گردشگری برلین

جاذبه های گردشگری برلین

رایشتاگ

این ساختمان را می توان مظهر اقتدار و عزت آلمان ها دانست . معروف ترین سخنرانی هایی که در آلمان ایراد شده است ، در این ساختمان سورت گرفته اند . هیتلر در مورد این ساختمان می گوید : رایشتانگ نماد مردم آلمان است ، این ساختمان به معنی کل ملت آلمان است . این ساختمان که در حال حاظر پارلمان آلمان است ، در سال 1840 ساخته شده است . معمار این ساختمان ، جان فارستر بوده است . یکی از ویژگی های این ساختمان ، گنبدی است که به صورت اکوتک ساخته شده است .

دروازه براندنبورگ

دروازه براندنبورگ

این بنا که در سبک نئوکلاسیک ساخته شده است ، به نماد اتحاد آلمان اشاره می کند . تا قبل از جنگ سرد و فروپاشی دیوار برلین ، این دروازه نماد تفرقه و دو دستگی بود . این بنا در اوایل قرن 18 و به دستور پادشاه فردریش ویلیام چهرام ساخته شده است . یکی از معروف ترین جاذبه های این دروازه ، مجسمه الهه پیروزی ، ویکتوریا می باشد که بر روی ارابه ای سوار است و چهار اسب آن را می کشند . ویکتوریا یکی از محبوب ترین الهه های رومی محسوب می شود .

برج برلین

برج برلین

یکی از جاذبه های دیدنی این شهر که در واقع ریشه در گذشته ندارد و با زمان حال و مدرنیسم گره خورده است ، برج برلین می باشد . این برج که ارتفاعی به طول 368 متر دارد ، یک برج مخابراتی است که در سال 1969 افتتاح شده است . یکی از ویژگی های این برج ، رستوران های بزرگ و شیکی هستند که در آن قرار دارند . وقتی در روز ها طلوع آفتاب صورت می گیرد ، نور خورشید باعث می شود که سایه ای صلیب شکل این برج بر روی خیابان بیفتد . مردم به این سایه ، انتقام پاپ می گویند .

گالری دیوار برلین

گالری دیوار برلین

مطمئنا اولین چیزی که مردم پس از شنیدن نام برلین به یاد می آورند ، دیوار برلین است . این دیوار که در سال 1961 ایجاد شده بود ، به مدت 28 سال برلین را به دو قسمت شرقی و غربی تبدیل کرده بود . در طرف شرق دیوار ، قدرت در دست کومنیسم ها بود و در قسمت غربی دمکورات ها حکومت می کردند و این دیوار به نماد جنگ سرد معروف است . در سال 1990 و بعد از اتحاد دو آلمان غربی و شرقی ، مردم این دیوار را خراب کردند . بقایای این دیوار هنوز وجود دارد و تبدیل به گالری نقاشی و عکس شده است . امروزه این گالری از پرطرفدار ترین جاذبه های گردشگری برلین محسوب می شود .

Leave A Reply

Your email address will not be published.