معرفی قلب شهر مسکو ، میدان سرخ

0

میدان سرخ نه تنها مهم ترین و معروف ترین میدان مسکو محسوب می شود ، بلکه یکی از معروف ترین میدان ها در تمام دنیا نیز می باشد . این میدان در طوا سال ها شاهد اتفاقات تاریخی بسیاری بوده است ، از انقلاب سوریه تا شورش کومونیست ها . این میدان شاهد سخنرانی های بزرگان تاریخ روسیه ، یعنی استالین و لنین بوده است . از آنجایی که این میدان به رنگ سرخ است و اکثر خیابان های مهم مسکو و بناهای اصلی این شهر در این میدان قرار دارند ، لقب قلب مسکو را به این شهر داده اند . یکی از اشتباهاتی که اکثر مردم می کنند این است که فکر می کنند سرخی میدان به خاطر کمونیست ها و دیوار های کاخ کرملین است . اما به واقع سرخ در فرهنگ روسیه بیانگر زیبایی است . با ما در این قسمت از مجله گردشگری یک مهاجر  همراه باشید تا با میدان سرخ ، آشنا شوید .

میدان سرخ

میدان سرخ

تاریخچه میدان سرخ

تاریخ غنی این میدان در نقاشی های هنرمندان معروفی همچون وسلی سرکیوف و کنستانتین یون انعکاس پیدا کرده است . این میدان در ابتدا به منظور تبدیل شدن به اصلی ترین مرکز تجاری مسکو ساخته شده بود . این میدان که 695 طول و 13 متر عرض دارد ، در سال 1480 حکومت روسیه در صدد مقابله با حمله تارتار ها برخواست . نیرو های حکومت روسیه در این میدان دور ها جمع شدند تا بعد از ایراد برنامه و نقشه خود به سمت دشمن حمله کنند . بعد از اینکه نیرو های روسیه بعد از شکست دشمن به این میدان بازگشتند ، جشنی بزرگ در این میدان صورت گرفت و این شروعی بود بر اهمیت این میدان .

میدان سرخ مسکو

بازسازی میدان

یکی از معروف ترین معماران عصر کلاسیک روسیه یعنی ، ژورف بیوف ، در نیمه دوم قرن 19 میلادی ، تصمیم گرفت تا این میدان را بازسازی کنید . او همچنین در ساختار بازار ها و خیابان های منتهی به میدان نیز تغییراتی بوجود آورد . در آن دوره این میدان از اهمیت بیشتری نیز برخوردارد بوده است . چرا که آرامگاه لنین در این میدان قرار دارد و تمام رژه های نظامی معروف روسیه در شرف قبر لنین و در کنار این میدان انجام می شوند .

میدان سرخ مسکو

بناهای مهم در این میدان

در این میدان مهم ترین بناهای تاریخی و گردشگری روسیه قرار گرفته اند . از مهم ترین این بنا ها می توان به کلیسای سنت باسیل نام برد . این کلیسا در دوره ایوان چهارم یا ایوان مخوف یعنی در قرن شانزدهم ساخته شده است . این کلیسا مهم ترین بنایی است مه به میدان سرخ هویت بخشیده است . یکی دیگر از بناهای مهم این میدان ، کاخ بزرگ کرملین است . مهم ترین ساختمان در تمام روسیه در این میدان قرار دارد . این کاخ که سال ها میزبان تزار های روسیه  ، رهبر های شوروی سابق بوده است ، هم اکنون پذیرای رییس جمهور روسیه می باشد . تمام ملاقات های سیاسی مهم روسیه در این کاخ صورت می گیرد . از دیگران بنا های مهم این میدان می توان به : کلیسای جامع کازان ، موزه تاریخی دولت و یادبود لنین نام برد .

میدان سرخ مسکو

کنسرت های معروف

این میدان علاوه بر اینکه شاهد رویداد های تاریخی و سیاسی مهمی بوده است ، میزبان اتفاقات هنری نیز قرار گرفته است . هنرمندان زیادی در این میدان کنسرت اجرا کرده اند . نه تنها هنرمندانی از خود روسیه همچون گروه تتو و بلاستیشیه ، بلکه خواننده هایی از سرتاسر دنیا همچون انریکه ، شکیرا و چیلی پیرز نیز در این میدان به اجرای برنامه های خود پرداخته اند .

منبع : 1mohajer.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.