معرفی کلیسای نوتردام در پاریس همراه با عکس

0

اگر کمی اهل ادبیات باشید احتمالا برای اولین بار اسم کلیسای نوتردام را در یکی از شاهکار های ادبی پاریس ، یعنی گوژپشت نوتردام شنیده اید . این کتاب را ویکتور هوگو نوشته است و بعد از رمان بینوایان ، دومین اثر معروف او می باشد . این کلیسای باشکوه در ایل دو لا سیته قرار دارد ، جزیره ای در رود سن و در شهر پاریس . می توان این بنا را یکی از 5 اثر برتر شهر پاریس به شمار آورد . سالانه 13 میلیون نفر از این کلیسا دیدن می کنند . مسلما اگر به پاریس بروید ، یکی از بهترین اماکن برای بازدید ، این کلیسا می باشد . ما قصد داریم در این قسمت از مجله گردشگری یک مهاجر به معرفی کلیسای نوتردام بپردازیم .

کلیسای نوتردام

کلیسای نوتردام

تاریخچه کلیسای نوتردام

درست در جایی که این کلیسا بنا شده است ، تا قبل از قرن چهارم میلادی ، یک معبد وجود داشته است که به پرستش خدایان غیر مسیحی در آن پرداخته می شده است . بعد از آن به جای معبد یک کلیسای بزرگ ساخته شد که به یکی از اصلی ترین کلیسا ها برای مسیحی های پاریس تبدیل شده بود . اما در قرن 12 میلادی و با بالارفتن جمعیت پاریس ، شهر به کلیسایی بزرگتر نیاز داشت .در سال 1160 موریس دو سولی اسقفی که تازه به این عنوان منسوب شده بود ، دستور تخریب کلیسا را داد تا به جای آن یک کلیسای بزرگتر ساخته شود . البته روند ساخت این کلیسا دو قرن به طول انجامید و این اسقف نتوانست پایان کار این کلیسا را تماشا کند . بعد از تکمیل شدن این کلیسا در سال 1345 میلادی ، این بنا به عنوان بزرگترین کلیسا در تمام اروپا شناخته می شد . اما امروزه کلیسا هایی خیلی بزرگتری حتی در خود فرانسه نیز وجود دارند .

کلیسای نوتردام

معماری کلیسای نوتردام

عمده طراحی و معماری این کلیسا در سبک گوتیک است . خیلی از صاحب نظران اعتقاد دارند که شما می توانید نهایت غایت و زیبایی معماری گوتیک را در این کلیسا مشاهده کنید . هر چند نقشه صلیبی‌شکل، سالن مرتفع، بازویی و برج، از معماری رومانسک قرن ۱۱ تقلید شده اند . بر بالای پشت بام های این کلیسا مجسمه ها و ناودان هایی به شکل هیوالا ها و موجودات اهریمنی وجود دارند که از عمده علل شهرت این کلیسا محسوب می شوند . یکی دیگر از ویژگی های این کلیسا برج های دوقولویی هستند که روزگاری خانه کازیمیدو گوژپشت بوده اند .ارتفاع این برج ها 69 متر است و برای رسیدن به بالای انها باید 380 پله را طی کنید . البته آسانسور هم در سالیلن اخیر در این برج ها کارگذاشته اند تا مردم راحت تر بتوانند به بالای برج بروند هرچند به فضای سنتی این کلیسا آسیب زده است . این کلیسا ناقوس های زیادی دارد که هر کدام زیبایی های خاص خود را دارند . معروف ترین این ناقوس ها امانوئل نام دارد که وزنی 13 تنی دارد . این ناقوس تنها چندبار در سال و به مناسبت های خاصی به صدا در می آید . به عنوان مثال در روز سالروز جنگ جهانی اول .

کلیسای نوتردام

بازدید از کلیسا

این کلیسا در شهر پاریس و در جزیره کوچک ایل دو لا سیته قرار گرفته است . بازدید از این کلیسا در تمام طول رایگان است و شما می توانید به راحتی وارد آن شوید . این کلیسا از ساعت 9.30 تا 18.30 میزبان بازدید کنندگان است . یکی دیگر از خوبی های این کلیسا ، نزدیکی به دیگر جاذبه های شهر پاریس هستند . شما می توانید به صورت پیاده از جاذبه های دیدنی اطراف این کلیسا دیدن کنید . برای دسترسی به این کلیسا بهتر است از مترو و قطار های RER استفاده کنید . نزدیک ترین ایستگاه به کلیسا :

خط B (آبی) قطارهای RER، ایستگاه سنت مایکل نوتردام (St. Michel Notre Dame)

خط C (زرد) قطارهای RER، ایستگاه سنت مایکل نوتردام (St. Michel Notre Dame)

خط چهار، ایستگاه Cite یا St. Michel

خط یک و یازده، ایستگاه Hotel de Ville

خط ده، ایستگاه Maubert Mutualite یا ایستگاه Cluny La Sorbonne

خط هفت، یازده و چهارده، ایستگاه Chatelet

Leave A Reply

Your email address will not be published.