بررسی مهم ترین جاذبه های گردشگری استکهلم

0

یکی از شهر هایی که در خود ایرانی هایی زیادی می بیند ، استکهلم پایتخت سوئد است . کشور سوئد بعد از آلمان دومین شهری است که بیشترین ایرانی را درخود جای داده است و دلیلش هم مهاجر پذیر بودن این کشور می باشد .  ایم شهر که به ونیز شمال اروپا نیز معروف است ، از تعدادی مجموعه جزیره تشکیل شده است . این جزیره ها و معماری زیبا و کلاسیک شهر استکهلم ، همگی باعث شده اند تا این شهر به یکی از محبوب ترین مقصد ها برای گردشگران محسوب شود . جاذبه های گردشگری استکهلم جزو زیباترین جاذبه های اروپا محسوب می شوند و 3 منطقه از این شهر در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است . در این قسمت از مجله گردشگری یک مهاجر به معرفی معروف ترین جاذبه های گردشگری استکهلم می پردازیم .

جاذبه های گردشگری استکهلم

جاذبه های گردشگری استکهلم

کاخ سلطنتی

یکی از معروف ترین کاخ ها در سراسر اروپا و یکی از بارز ترین نمونه ها معماری باروک ، کاخ سلطنتی استکهلم می باشد . این کاخ محل اقامت پادشاه سوئد می باشد و دارای 500 اتاق ، 5 موزه و ده ها گالری هنری می باشد . از جمله نکات جالب در سوئد این است که ملکه در محل دیگری زندگی می کند . وی در جزیره زیبایی به اسم دروتنینگهلم ( جزیره ملکه ) زندگی می کند . کاخ سلطنتی را می توان شکوه امپراطوری سوئد قلمداد کرد . سالانه ملیون ها نفر به این کاخ می آیند و از جاذبه های دیدنی این کاخ دیدن می کنند .

موزه واسا

موزه واسا

واسا در واقع نام یک کشتی بوده است . کشتی واسا که در سال 1628 ساخته شده بود ، در عصر خودش بزرگترین کشتی محسوب می شود و درست مانند تایتانیک در اولی سفر خود غرق می شود . این کشتی در سال 1961 طی یک عملیات نجات از عمق دریا بیرون آورده می شود و از آن پس به یک موزه تبدیل می شود . این موزه در واقع پربازدید ترین موزه در تمام سوئد محسوب می شود .

ساختمان شهرداری

ساختمان شهرداری

یکی از زیباترین ساختمان های استکهلم ، ساختمان شهرداری است که در نوک برج آن 3 تاج طلایی قرار دارد . این ساختمان نمادین در سبک نئوکلاسیک ساخته شده است و ما را به یاد آثار اروپای قرن 18 می اندازد . بازدید کنندگان در تمام روز های سال به غیر از جمعه ها و روز های تعطیل می توانند برای بازدید از این ساختمان بلیط تهیه کنند و به بالای برج این ساختمان بروند و از آنجا تمام شهر سوئد را تماشا کنند .

محله قدیمی شهر

محله قدیمی شهر

یکی از زیباترین قسمت های شهر استکهلم ، محله قدیمی می باشد . این محله که قدمتش به قرن 12 میلادی بر می گردد ، یک موزه زنده است . شما با قدم زدن در این محله گویی در گذر تاریخ قدم می زنید . سنگ فرش های خیابان و معماری های قرون وسطایی ساختمان ها و مغازه ها شما را به داستان های رومانتیک قرن 12 و 13 می برند . اگر با رمان آنا کارنینا آشنا بوده باشید ، به راحتی می توانید زیبایی این مجله را درک کنید . شاید بتوان شبیه ترین شهر در تمام اروپا را به این منطقه ، بروژ قلمداد کرد .کافه ها و رستوران های نقلی در تمام قسمت های این محله وجود دارند و شما هر وقت احساس خستگی کردید می توانید در انجا توقف کنید ، نقسی چاق کنید و از این قطعه جامانده از تاریخ دیدن کنید .

منبع : 1mohajer.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.