معرفی مهم ترین جاذبه های دیدنی بارسلون

0

بارسلون یکی از مهم ترین شهر های اسپانیا می باشد که بعد از مادرید پایتخت این کشور ، بزرگ ترین شهر محسوب می شود . بندر بارسلون نیز مهم ترین بندر در تمام اسپانیا است . این شهر مرکز ایالت خود مختار کاتالونیا است که سالها منتظر استقلال و جدایی هستند ولی هر باره رفراندوم هایی که برگزار می کنند به شکست مواجه می شود . احتمالا برای اکثر شما نام شهر بارسلون با نام باشگاه این شهر یعنی بارسلونا گره خورده است . در واقع بیش تر معروفیت این شهر نیز در دهه های اخیر به خاطر موفقیت های باشگاه بارسلونا است . با این حال جاذبه های دیدنی بارسلون نیز دارای زیبایی ها و ویژگی های منحصر به فردی هستند . در این قسمت از مجله گردشگری یک مهاجر به بررسی مهم ترین جاذبه های دیدنی بارسلون می پردازیم .

جاذبه های دیدنی بارسلون

جاذبه های دیدنی بارسلون

کلیسای ساگرادا فامیلیا

مهم ترین جاذبه گردشگری که در این شهر وجود دارد کلیسای ساگرادا فامیلیا می باشد . تمام شهر های مهم اروپا ، کلیسا های مهم و مشهوری دارند که همه آنها در سبک گوتیگ بنا شده اند . تنها دو کلیسا در اروپا است که کلیشه گوتیک دچار نشده اند ، یکی کلیسای جامع سنت باسیل در مسکو و دیگری کلیسای ساگرادا فامیلیا در بارسلون . این بنا که ساخته دست معمار معروف کاتالونیایی ، گائودی می باشد ، در سبک سوررئال ساخته شده است و هیچ شباهتی به دیگر کلیسا های اروپا ندارد . هر ساله 2 میلیون نفر از این کلیسای بی نظیر دیدن می کنند .

کاسا میلا

کاسا میلا

یکی دیگر از آثار بی نظیر و ماندگار استاد گائودی ، بنای کاسا میلا می باشد . این بنا که در میراث ملی یونسکو نیز ثبت شده است ، به عنوان بهترین اثر غیر مذهبی این استاد معماری شناخته می شود . نام این خانه از مالک آن یعنی تاجر معروف بارسلونی برناردو میلا گرفته شده است ، هر چند بیشتر مردم این بنا را به اسم لاپدرا (معدن سنگ ) می شناسند . این بنا در سال 1910 ساخته شده است و به خاطر معماری زیبا و منحصر به فردش از همان موقع به عنوان یکی از عجایب اسپانیا شناخته می شود .

پارک گوئل

پارک گوئل

این پارک نیز ساخته دست استاد گائودی است . به همین خاطر است که دارای معماری یونیک و بی نظیری می باشد . هر کسی که به ان پارک قدم بگذارد خود را در عالم دیگری تصور می کند ، گویی در سرزیمن های آلیس در سرزمین عجایب قرار گرفته اید . معماری بی نظیر گائودی ، مجسمه های عجیب سوررئال و موزاییک های رنگی باعث شده است تا این بنا به یکی از بهترین مقصد ها برای گردشگران تبدیل شود .

خیابان لارامبلا

خیابان لارامبلا

این خیابان مهم ترین خیابان در تمام بارسلونا است . این خیابان منتهی به میدان کاتالونیا می شود . در امتداد لارامبلا شما می توانید سالن هیا سینما و تئاتری را تماشا کنید که مشغول پخش کردن فیلم های کلاسیک می باشند . انبوه کافه ها و رستوران ها در این خیابان ، باعث شده است تا مقر اصلی گردشگران در این خیابان بنا شود . شما می توانید در طول این خیابان پانتومیست های زیادی را ببنید که در حال نمایش اجرا کردن می باشد . این همان خیابانی است که هیچ گاه خواب ندارد و شب ها از روز ها نیز شلوغ تر می شود .

منبع : 1mohajer.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.